TPS274160BRLHR
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
TPS274160BRLHR
Brand Name : Texas Instruments
Model Number : TPS274160BRLHR
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
SwitchType : General Purpose
NumberofOutputs : 4
Ratio-Input:Output : 1:1
OutputConfiguration : High Side
OutputType : N-Channel
Interface : On/Off
Voltage-Load : 5V ~ 36V
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : Not Required
Current-Output(Max) : 1.35A
RdsOn(Typ) : 160mOhm
InputType : Non-Inverting
Features : -
FaultProtection : Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Short Circuit, UVLO
OperatingTemperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
MountingType : Surface Mount
SupplierDevicePackage : 28-WQFN (4x5)
Contact Now
TPS274160BRLHR
SwitchTypeGeneral Purpose
NumberofOutputs4
Ratio-Input:Output1:1
OutputConfigurationHigh Side
OutputTypeN-Channel
InterfaceOn/Off
Voltage-Load5V ~ 36V
Current-Output(Max)1.35A
RdsOn(Typ)160mOhm
InputTypeNon-Inverting
Features-